Haruo Ogawa’dan Olympus’a dair güncel haberler…

Haruo Ogawa (Olympus) prime lensler ve 4K fotoğraf makinaları geliyor dedi !

Focus Numerique ‘e konuşan Haruo Ogawa’nın yakın geleceğe dair verdiği ipuçları şöyle…

More Megapixels? For most of our clients 16MP is sufficient. But in certain situations, this is not enough.
Çoğu müşterileri için 16mp. yeterli imiş ama bazı durumlarda yetersizmiş ! Tabi bu çoğunluk kimdir merak etmedik değil hani 🙂

The issue with Full Frame: With a 24×36 sensor, the optics are still very impressive and heavy enough. We believe that at Olympus housings must be compact, but the optic must also be more consistency.
– Tam Kare’yi aklınıza getirmeyin yakın gelecekte de diyor. Hala tam kare’nin büyük ve ağır olacağını ve Olympus’u tercih eden müşteriler için uygun olmayacağını söylemiş. Aslında bu söylemin açılımı “Biz o alana girmeyiz malum bildiğiniz gibi Sony’miz ve diğer devlerin içinde hiç bulaşılacak alan değil” demek olsa gerek 😉

New lenses: We will focus on very bright optical lenses.
– Çalışmalarımızı prime lensler yönünde sürdürüyoruz demiş. Bakalım müşteri memnuniyeti odaklı güzel prime lensler gelecek mi ?! Umudumuz 500 TL. altında(aah ah rüya mıdır bu) veya hadi 600 TL altında bir prime gelmesi.

What needs to be improved with the EVF: We have to go below 6 milliseconds for the human eye can not be bothered. If we can improve the response time, then the electronic viewfinder will be better than the optical viewfinder.
– Elektronik vizörün tepki süresinin iyileştirilmesi konusundan bahsetmiş. Gerçi bu konuda gayet başarılı idi, en son Mark II’ler az da olsa daha iyiler ise, demek ki daha da iyisi gelecek.

Autofocus: In the near future, we will further improve this hybrid (AF) system.
– İşte bunun farkında olmaları iyi. Hibrit AF sistemi üzerinde de çalışıyorlarmış. Artık her modelde standart olarak gelmesi gerek.

4K: In the near future, we will try to have a camera with a video mode 4K.
– Yakın gelecekte 4K video kayıt yapabilen modeller gelecekmiş. Açıkcası hiç ihtiyaç duymadığım bir şey. 2K çek ama bir Panasonic GH4 gibi çek biz öper de başımıza koyarız öyle makinayı ! 😉

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s