Panasonic ZS100 ve ZS60 kompaktlarını duyurdu…

Panasonic yüksek zumlu ve taşınabilir 2 yeni kompakt modelini duyurdu.

ZS100 1″‘lik sensörü , 20mp. fotoğraf çözünürlüğü, Leica lensi ile üst sınıf bir kompakttan beklenenleri fazlası ile günümüz teknolojilerini barındıran bir model olarak karşımıza çıkmış !.. Bunun yanı sıra optik kaliteden kayıp vermemek adına optik zumu da oldukça uygun ölçülerde. Panasonic’in son teknolojilerinden birisi olan “Post focus” özelliği de yeni modellerde yer bulmuş ! 4K video ve 50 kare/saniye seri çekim yeteneği ile Panasonic işlemci konusunda ne denli güçlü olduğunu da açıkca sergiliyor ! Yüksek çözünürlüklü elektronik vizörü, 5 yönlü titreşim engelleme özellikleri ile de bu alanda ihtiyacı olan tüketiciler için başarılı bir ürün gibi görünüyor.

Serinin küçük kardeşi de sensör boyutu olarak küçük olsa da diğer hiçbir özelliği kırpılmamış. Temel özelliklerde ZS100’den aşağı kalır yanı yok hatta zum olarak çok daha yüksek bir çarpana sahip. 5 yönlü titreşim önleme, yüksek çözünürlüklü elektronik vizör, Leica lens, 4K video…

Ne yazık ki Panasonic Türkiye’de yurtdışı ile kıyasladığımızda kabul edilebilir seviyelerde bir fiyat farkı ile tüketici ile buluşamıyor. Umalım 2016 yılı Türk fotoğraçıları ve Panasonic açısından daha çok yakınlaştığı bir yıl olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s